Hoffmann Rózsa, az Orbán-kormány oktatási államtitkára 2003 óta a tiszta erkölcsű Fidesz – Magyar Polgári Szövetség tagja, 2009-ben a Kulturális Tagozat elnöke lett. 2006-tól országgyűlési képviselő a KDNP-frakcióban. A 2010. évi országgyűlési választásokon a Fidesz–KDNP Győr-Moson-Sopron megyei területi listáján szerzett mandátumot. A képviselő-jelöltségre maga a Nagy Ember, a szintén tiszta erkölcsű Orbán Viktor bíztatta.
Ám a rendszerváltás előtt ('70-es, '80-as években) a Magyar Szocialista Munkáspárt tagja volt, a pártból csak 1988-ban - két évvel a rendszerváltás előtt (talán már hallott valamit a PÁRT-ban?) - lépett ki.
Amikor ezt a szemére vetették, azt válaszolta, hogy ezt azért tette, mert nagyon szeretett volna iskolaigazgató lenni. Azt, hogy a lelkét adta volna el (óvatlanul) az igazgatói rangért, nem vállalta - azt mondta:
"Szó sincs óvatlanságról. Megélhetési szempontból a felkínált állás akkori helyzetemben mentőöv volt."
Tehát a megélhetési politizálás már akkor is dívott. És ma sincs másképp.
Igaz, a 810 000-es élcsapati tagság minden 12-ik magyart érintette. Nem lenne érdektelen megvizsgálni, hogy mai vezetőink - kormányzó és ellenzéki oldalon egyaránt - milyen családi környezetben szocializálódtak. Mert, ugye, a gyerekkor végig kíséri az embert az egész életén....
Végül egy jótanács, ambiciózus fiataloknak:
Ha valaki - mondjuk megélhetési okokból - állaltitkár szeretne lenni - hát kezdje a KDNP-nél vagy a FIDESZ-nél.
Aztán, ha fordul a kocka, és úgy látja, hogy egy másik pártban előnyösebb pozíciót is elérhet, hát bátran jelentse ki, hogy:
"Fiatal koromból adódóan akkortájt még sem világnézeti, sem politikai kérdésekben nem voltam érett. Ma már mosolyogva, és némi nosztalgiával tekintek vissza akkori énemre."
Szilárd értékrend ... vagy ... szilárd szervilizmus ?
Vajon milyen új nemzedéket eredményez az, ha ilyen szilárd értékrenddel rendelkezők határozzák meg, hogy gyermekeink mit és hogyan tanuljanak....
Gondold végig! Ilyet vezetőket akartál ?