Szijjártó Péter szerint, amikor az Alkotmánybíróság (Ab) alkotmányellenesnek nyilvánította a 98%-os különadót, a zemberek akaratával helyezkedett szembe.
Szijjártó Péter azt mondta:
"Kétharmados többséggel" ... " az a korszak véget ért Magyarországon, amikor a kormány az első akadályra meghátrált az elől, hogy teljesítse azt a vállalását, amelyet a választók testáltak rá."
Felkészült szóvívőhöz méltóan azonnal megmondta a megoldást is:
"hogyha az Alkotmánybíróság valamiről nem tudja kimondani, hogy alkotmányellenes, az azt jelenti, hogy nem alkotmányellenes".
Ha a nagykorúvá válásod a módszerváltás utáni időre esett (és erre a felnőtt társadalomban 40% az esélyed) és/vagy még nem tanultál meg a sorok között olvasni, a szavak mögött hallani (amire akár 70% esélyed is van), akkor ennek megtanítására kérd meg a szüleidet.
Most segítek egy kicsit: nem kevesebbet állít Szíjjártó Péter, mint azt, hogy ha otthon nem mondhatod el a véleményedet a szüleidnek (még ha egyedül neked lenne is igazad), mert beverik a képedet, ha megszólalsz, akkor a szüleidnek igazuk van akkor is, ha nincs igazuk.
Erről jut eszembe az a régi "poénosnak" szánt, A4-es bekeretezett táblácska, ami a Nemzeti Együttműködési Nyilatkozat helyén lógott egykor a főnök szobájában és ez volt rajta:
A Cég két alapszabálya:
1. A Főnöknek mindíg igaza van.
2. Ha mégsem lenne igaza, akkor érvénybe lép az első szabály.
De ha már egy tájékoztató szemantikáját elemeztem, itt van még kettő:
1. Selmeczi Gabriella szenátorasszony a napokban azt mondta, hogy "az állam azoknak tudja garantálni a magánnyugdíj pénztárakba befizetett összegek visszafizetését, akik átlépnek az állami nyugdíjpénztárakba".
Ezt a fordulatot a formális logika szabályai szerint valószínűleg te is alkalmaztad, amikor fiúként, a kanapén ülve elkalandozott a kezed a kedveseden. Ha erre a kedvesed felpattant azzal, hogy akkor ő most azonnal eltávozik és te így "marasztaltad":
- Ha elmész. akkor megharadszom !
Gondold végig ! Ez a mondat semmit nem mond arról, vajon megharagszol-e - valami másért - akkor, ha a kedves marad. No, épp így semmit sem ígért Selmeczi azoknak, akik a magánnyugdíj pénztárban maradnának. És ez igen-igen beszédes.
2. Miniszterelnökünk egyik választási ígére, amit azóta többször is megismételt:
Tíz év alatt egymillió új munkahelyet teremt a Fidesz-kormány. Nekem beszédes az, hogy SOHA de SOHA nem hangzott el az, hogy PLUSSZ-ban.
Egymillióból az első ötvenezret akár úgy is meg lehet teremteni, hogy például összevonjuk a MÁV-ot és a VOLÁN-t, elnevezzük egy ÚJ cégnek, amiben 50000 ÚJ munkahely keletkezett - igaz ugyanennyi régi meg is szűnik. De a mikéntre semmilyen ígéret nem vonatkozott.
Egyébként már írtam arról, hogy Matolcsy György szerint hiányzik egymillió gyerek, így ha meg is lesz az egymillió új munkahely, PLUSSZ-ban ki fogja betölteni azokat?
Házi feladat matematikából:
Ha évente 95000 élveszületés van Magyarországon, akkor hány szexuális aktus vált - a kormányokra, miniszterelnökökre és miniszterekre utaló - verbalitássá az elmúlt 20 évben, ha ennyi idő alatt 1000000 születés maradt el ?
Házi feladat formál-logikából:
Keress a napi hírek között legalább egy, logikai bakugrásokat tartalmazó kormányzati vagy ellenzéki nyilatkozatot és magyarázd is meg !
Házi feladat leges-legújabb kori történelmünkből:
Ki mondta 2007. március 12-én a következőket?
„Van még egy tanulsága az Alkotmánybíróság döntésének. Mégpedig az, hogy egy
demokráciában általában a demokratáknak van igazuk. Egy demokráciában
nem képzelhető el, hogy a kormány a saját programját egyetlen lehetséges
útnak minősítse. Egy demokráciában mindig van más út, ha az emberek úgy döntenek.”
Na jó, ha nagyon nem megy, két internetet segítséget azért kapsz: (1) (2)
A helyes válaszadókat baráti mosollyal fogom jutalmazni.